menu

Czy warto mieć biuro rachunkowe i wirtualne w jednym miejscu?

Firma prowadząca od lat wirtualne biura biurowirtualnewarszawa.pl zdecydowanie nie poleca posiadania w tym samym miejscu, w tym samym lokalu zarówno wirtualnego biura jak i biura rachunkowego. Jest tak dlatego, iż czasami w biurze wirtualnym może zarejestrowana być jakaś firma, co do której organy ścigania będą chciały przeprowadzić śledztwo. Nie jest to na szczęście częste zjawisko. Większość firm w biurach wirtualnych to porządne podmioty, prowadzone przez uczciwych ludzi. Jednakże w przypadku śledztwa organy ścigania mogą przeglądać dokumentację, którą po prostu znajdą w lokalu wirtualnego biura. Warto więc korzystać oddzielnie z biura rachunkowego i mieć dokumentację swojej firmy w biurze rachunkowym. Natomiast w biurze wirtualnym mieć tylko siedzibę do KRS-u i mieć zarejestrowaną spółkę i nic więcej.

Gdzie są dobre biura rachunkowe?

Kolejnym argumentem aby biuro rachunkowe mieć w innym budynku pod innym adresem niż biuro wirtualne jest fakt, iż o ile biuro wirtualne dobrze jest mieć w ścisłym centrum stolicy, czyli Warszawy to biuro rachunkowe wprost przeciwnie. Najlepsze biura rachunkowe są po prostu poza Warszawą, gdyż jakość usługi jest taka sama w Katowicach, w Łodzi czy jeszcze mniejszym mieście tymczasem cena może być dwa razy niższa niż warszawska cena za prowadzenie księgowości, księgi przychodów rozchodów, ewidencji VAT czy nawet KPIR czy rozliczania ryczałtu. Warszawska cena jest ceną bardzo wysoką. Wszystko w Warszawie kosztuje bardzo dużo niezależnie czy jest to parking samochodu czy jest to chleb czy jest to wynajęcie biura. W latach 90 było powiedzenie zarabiaj w Warszawie wydawaj poza Warszawą. To powiedzenie jak najbardziej jest aktualne. Warszawa to państwo w państwie, odrębna rzeczywistość. Warto korzystać chociażby z Allegro, by różne towary na przykład artykuły biurowe zamawiać właśnie poza Warszawą a nie w Warszawie.

Czy w Warszawie coś jest tanie?

Czasami są pewne wyjątki od reguły i w Warszawie coś kosztuje taniej niż w innych miastach. Takim przykładem są taksówki. W Warszawie jest tak duża ilość taksówek i tak duża konkurencja między różnymi korporacjami taksówek, że kosztują one mniej niż na przykład w Krakowie czy innych dużych miastach. Do tego dochodzi fakt, iż taksówką zazwyczaj w Warszawie jedziemy wiele kilometrów, dlatego po prostu cena za kilometr jest niższa niż w miastach mniejszych. Innym przykładem są oczywiście wcześniej wspomniane wirtualne biura, ponieważ również mamy tutaj do czynienia z gigantyczną konkurencją. Największa ilość biur wirtualnych jest po prostu w Warszawie ze względu na dużą ilość powierzchni biurowej jak i po prostu fakt, iż najlepiej siedzibę spółki mieć w Warszawie, bo jest to stolica, czyli jedyne miasto w swoim rodzaju. Do tego warszawskie adresy to adresy biznesowe, ponieważ jest tu w Warszawie bardzo dużo firm. Część z nich to międzynarodowe korporacje, część to filmy polskie, ale już dość dobrze rozwinięte filmy średnie, firmy z dużym obrotem. Warszawski adres świetnie się także nadaje na adres do regulaminu, adres korespondencyjny, adres do sklepu internetowego, ponieważ nikt nie musi wiedzieć, gdzie konkretnie ten sklep jest prowadzony. Bardzo często sklepy internetowe czy jakiś serwis internetowy prowadzone są po prostu z poziomu własnego mieszkania, gdyż tak jest wygodniej. Czasami większe sklepy internetowe posiadają magazyny, jednakże zdecydowanie lepiej mieć siedzibę spółki pod warszawskim dobrze rozpoznawalnym adresem niż w magazynie, który jest wynajęty od kogoś, który raz może być za mały, raz może być za duży. Dzięki oddzieleniu siedziby spółki od magazynu uzyskujemy dużą elastyczność co jest bardzo ważne, bo czasami trzeba ścinać koszty a czasami trzeba zwiększać zapasy magazynowe i mieć większy magazyn.