menu

Jak wybrać biuro wirtualne na dłuższy okres?

Biuro wirtualne czasami będziesz potrzebował tylko na kilka miesięcy, ale również a w zasadzie najczęściej potrzebne jest ono na wiele lat a może nawet dekady. Nie masz żadnej gwarancji, jak długo będzie trwała twoja spółka z o.o. lub inny podmiot gospodarczy.

Siedziba spółki z o.o.

Najczęściej spółka z o.o. zakładana jest, aby prowadzić biznes po prostu całe życie. Na różnych etapach tej spółki będziesz wynajmował różne lokale, różne nieruchomości, ale bardzo często na siedzibę spółki wybierzesz biuro wirtualne, nawet gdy twoja spółka z o.o. rozrośnie się do bardzo dużych rozmiarów to tym bardziej będzie ci zależało, aby siedziba była w osobnym miejscu, magazyn w innym miejscu, odbiór towaru dla klientów z Allegro w innym miejscu, produkcja w innym miejscu, plac na którym będzie złożony towar do produkcji też nie musi być w siedzibie. Bardzo dużo spółek z o.o. operuje w różnych miejscach kraju czasami w bardzo małych miasteczkach. Na siedzibę spółki z o.o. najbardziej odpowiednim miastem stolica Polski – Warszawa.

Adres do KRS z centrum Warszawy

A jeszcze bardziej nadaje się na siedzibę i adres do KRS ścisłe centrum Warszawy, z rozpoznawalnym adresem. Przykładowo przy ulicy Złotej znajdują się Złote Tarasy, wysoki budynek Złota 44, gdzie mieszkanie ma między innymi Robert Lewandowski. Każdy w Polsce wie, że ulica Złota to centrum Warszawy. To samo dotyczy Alej Jerozolimskich czy ul. Świętokrzyskiej czy Marszałkowskiej. Są to adresy rozpoznawalne. Wszyscy w Polsce wiedzą, że to ścisłe centrum Warszawy. Na przykład przy Alejach Jerozolimskich swoje biura ma bardzo duża ilość spółek zagranicznych, które również utworzyły centralę w Polsce i ta centrala znajduje się w Warszawie, nie w Poznaniu, nie w Krakowie, nie w Łodzi.

Urzędy skarbowe Warszawa Śródmieście

Warszawa to najlepsze miejsce do prowadzenia biznesu również z innych powodów. Urzędy Skarbowe mają tu sporo do zrobienia, gdyż znajduje się tu największa ilość firm firm w Polsce i to w dodatku na bardzo małym terenie jak Śródmieście Warszawy czy ścisłe centrum. W Śródmieściu Warszawy są dwa urzędy skarbowe. Jeden obsługuje Śródmieście Północne a drugi Śródmieście Południowe. Tym niemniej na korytarzach tych urzędów znajduje się cała tona papierów a urzędnicy są po prostu zajęci. Dzięki temu ryzyko kontroli skarbowej jest nieduże, w szczególności jeżeli wszystko masz dobrze prowadzone przez dobrego księgowego. Stąd na dłuższy okres najlepiej jest wybrać biuro wirtualne w Warszawie, w ścisłym centrum, w dzielnicy Śródmieście.

Kto prowadzi wirtualne biuro i jak długo?

Do tego jest jeszcze inny aspekt, który jest istotny przy wyborze biura wirtualnego. Tych aspektów zdecydowanie jest więcej niż dwa. Jest to tak samo, jak wybierając dobry leasing czy dobry samochód. Liczy się historia firmy, która prowadziła biuro wirtualne, czy jest to biuro wirtualne, które powstało niedawno czy też ma jakąś historię. Jak długo biuro wirtualne funkcjonuje na rynku, czy jest to 5 lat, 3 lata, 10 lat a może 13 ? To są wszystko ważne aspekty, tak samo jak wybierając samochód liczy się marka samochodu i jej historia, kiedy powstała i jakie doświadczenia ma za sobą. Ważnym aspektem biura wirtualnego jest nieruchomość, w którym prowadzone jest wirtualne biuro. Wirtualne biuro może być prowadzone w zasadzie wszędzie. Można wyobrazić sobie sytuację, w której ktoś wynajmie jakiś lokal biurowy i tam zacznie poradzić wirtualne biuro, jednakże bez zgody wynajmującego. Taka zgoda zdecydowanie jest potrzebna. W przypadku działających bardzo długo na rynku wirtualnych biur nie ma mowy o podnajmowaniu wynajętego od kogoś biura tylko to właściciel nieruchomości prowadzi biura wirtualne i to jest najlepszym rozwiązaniem. Wtedy mamy gwarancję, że wirtualne biuro będzie latami funkcjonowało w lokalu właściciela, na przykład biurowirtualnewarszawa.pl. Po prostu właściciel nieruchomości jest również właścicielem biura wirtualnego, zna się na tej branży, ma doświadczenie w tej branży i prowadzi biuro wirtualne od lat. Jest to najzdrowsza sytuacja bez żadnych komplikacji typu podnajmowanie wynajętej nieruchomości być może na czas nieokreślony, być może na pięć lat z jakąś mglistą możliwością przedłużenia, nie wiadomo po jakiej stawce czynszu. Najzdrowszą sytuacją jest pełna własność nieruchomości i sytuacja, gdy to właściciel nieruchomości oferuje biura wirtualne dla spółek z całej Polski.