menu

Jakie jest najlepsze miasto by mieć w nim siedzibę spółki z o.o.?

Bez wątpienia najlepszym miastem na siedzibę spółki jest miasto stołeczne Warszawa a w zasadzie jej centrum, czyli okolica Pałacu Kultury, Dworca Centralnego, Złotych Tarasów czy Varso Tower. Jest tak dlatego, iż spółka może mieć tylko jedną siedzibę, więc stolica jako jedno wybrane miasto w Polsce bardzo na to pasuje. Tak postępowały wszystkie zagraniczne korporacje otwierające w Polsce swój oddział, czyli spółkę córkę. Spółka taka posiadała siedzibę w Warszawie, najlepiej przy Alejach Jerozolimskich, w centrum lub na Woli.

Służewiec Przemysłowy, czyli Mordor

W przeszłości modna była także dzielnica Mokotów a w zasadzie Służewiec Przemysłowy. Powstał tam duży zespół biurowców, który dzisiaj nazwany jest Mordorem. Biurowce te są już trochę stare, gdyż pochodzą z lat 90 i jest do nich słaby dojazd, ponieważ na Służewiec nie dociera żadna linia metra. Są tylko tramwaje oraz autobusy. W przeszłości jezdnie na Służewcu były znacznie węższe, wobec czego tworzyły się kilometrowe korki, gdyż na Służewiec dojeżdżała masa ludzi rano i po południu. W tym momencie Służewiec jest dobrze skomunikowany, ponieważ jest podłączony do obwodnicy Warszawy, tym niemniej najlepsze firmy wyprowadziły się ze Służewca, czyli inaczej Mordoru, do centrum lub na bliską Wolę. Obecnie to właśnie centrum Warszawy jest najbardziej polecane i perspektywiczne, ponieważ krzyżują się w nim dwie linie metra.

Biura wirtualne w centrum Warszawy

Biura wirtualne biurowirtualnewarszawa.pl położone są właśnie nie tylko w centrum, ale też i przy metrze. Najbliżej skrzyżowania dwóch linii metra znajduje się biuro wirtualne ul. Mazowiecka 11 oraz biuro wirtualne ulica Złota 7 lokal 28. Dodatkowo pomiędzy tymi dwoma adresami budowany jest właśnie parking podziemny, dzięki temu nie będzie problemu z parkowaniem, by odebrać listy z biur wirtualnych. Inne biuro wirtualne znajduje się przy Alejach Jerozolimskich 85, naprzeciwko Varso Tower, czyli bardzo blisko Dworca Centralnego. Jest polecane jeśli Twoja spółka tworzona jest przez udziałowców i zarząd pochodzący spoza Warszawy. Bardzo łatwo dojechać wtedy pociągiem na Dworzec Centralny i udać się w 3 minuty pieszo do biura wirtualnego Aleje Jerozolimskie 85.

Jak wygląda centrum Warszawy?

W centrum Warszawy wyrosło w ostatnich 10 latach bardzo dużo wysokich biurowców, drapaczy chmur, co świetnie sfotografowana jest na stronie https://www.biurowirtualnewarszawa.pl/warszawa-srodmiescie.html . Możesz zobaczyć nie tylko Varso Tower, ale przynajmniej 10 czy 15 innych budynków w centrum Warszawy. Warszawa zmieniła się więc nie do poznania. Część centrum to Dzielnica Śródmieście, czyli to co jest dookoła Pałac Kultury, ale także bliska Wola, z tym że na siedzibę spółki nie polecamy Woli, ponieważ Urząd Skarbowy dla Warszawy Woli znajduje się na Bemowie. Urząd jest bardzo blisko obrzeży Warszawy i trzeba tam dojeżdżać 30 minut w dzień lub 50 minut w przypadku porannego lub wieczornego szczytu komunikacyjnego. Lepiej więc wybierać ścisłe centrum, czyli Warszawę Śródmieście, gdyż te ścisłe centrum podlega pod Urząd Skarbowy Warszawa Śródmieście.

Plusy wirtualnych biur

Warto korzystać z biur wirtualnych na siedzibę spółki, gdyż koszty prowadzenia siedziby są wtedy bardzo ograniczone, w zasadzie do kilkudziesięciu złotych. Nie musisz w takiej siedzibie nikogo zatrudniać, nie musisz płacić rachunków za prąd i inne media, wszystko jest już zorganizowane przez prowadzącego wirtualne biura, dzięki czemu możesz skupić się na własnej działalności, na własnym biznesie i nie musisz też bać się odbioru listów poleconych od listonosza albo awiz pocztowych, ponieważ wszystko za Ciebie robi wirtualne biuro. Jeżeli będziesz chciał przyjść i skorzystać z biura, do dyspozycji są sale do spotkań, to znaczy tam spotykać się możesz z kontrahentami, z urzędnikami, z leasingodawcą a także po prostu usiąść i popracować na laptopie.