menu

W jakich dzielnicach znajdują się biura wirtualne w Warszawie?

Wirtualne biura w Warszawie znajdują się w zasadzie w każdej dzielnicy. Pytanie tylko czy warto mieć wirtualne biuro położone gdzieś w jakimś blokowisku na przykład na Ursusie czy na Bemowie. Wszystko zależy jaką firmę prowadzimy i czy mieszkamy w Warszawie.

Wirtualne biuro dla mieszkańców Warszawy

Jeśli jesteśmy mieszkańcem Warszawy i mieszkamy na Bemowie to w takiej sytuacji może warto mieć biuro wirtualne na Bemowie, chyba że zależy nam na prestiżowym adresie w centrum Warszawy. Najlepszym pomysłem jest siedziba firmy w ścisłym centrum i jednocześnie brak chodzenia do tej siedziby, czyli wirtualne biuro. Pamiętajmy, że wirtualne biuro jest realnie działającą firmą, ale jeśli wykupimy pakiet ze skanowaniem poczty to nie mamy żadnej motywacji, żeby do tego biura często uczęszczać, ponieważ korespondencja przychodząca do naszej spółki będzie skanowana i wysyłana za pomocą maila na nasz adres, dzięki czemu możemy pracować zdalnie w domu lub w terenie. Jest to najlepsze rozwiązanie w dzisiejszych czasach, ponieważ pieniądze trzeba oszczędzać i inwestować.

Wirtualne biuro i jego finansowe aspekty dla klientów

Z posiadaniem biura wiąże się bardzo dużo kosztów, na przykład koszt rachunków za prąd, albo po prostu czynsz, nie mówiąc już o koszcie pracowników. W wirtualnym biurze są zatrudnione dwie osoby, tak aby zawsze przynajmniej jedna była obecna i biuro było otwarte między godzinami 9:00 a 17:00. Jest to bardzo duży plus, ponieważ nie musimy płacić pensji tym osobom, nie musimy odprowadzać od tych pensji Zus-ów i podatków. Płacimy jedynie abonament z przedziału od 50 do 100 zł i dzięki temu mamy zapewnione biura z salami do spotkań oraz z pracownikami i biuro które jest realne otwarte od poniedziałku do piątku, do którego zawsze możemy przyjść.

Wirtualne biuro w Warszawie dla osób z innych rejonów

Polecane dzielnice na wirtualne biuro to oczywiście Śródmieście. Dzielnica Śródmieście w Warszawie dzieli się na Śródmieście Północne i Południowe. Warto także by wirtualne biuro znajdowało się przy rozpoznawalnej ulicy, tak aby każdy w Polsce wiedział, że ta ulica znajduje się w Warszawie. Przykładowo ul. Złota, Aleje Jerozolimskie, Marszałkowska czy Świętokrzyska są typowe dla Warszawy. Oprócz dzielnicy Warszawa Śródmieście w centrum Warszawy są także dzielnice takie jak Warszawa Wola czy Warszawa Ochota, jednakże jest między nimi duża różnica, gdyż dzielnica Warszawa Wola podlega pod Urząd Skarbowy, który zlokalizowany jest na Bemowie. Jest to dosyć duża odległość, jeśli przyjdzie nam do niego pojechać z centrum i coś załatwiać, tymczasem Warszawa Ochota częściowo podlega pod Urząd Skarbowy Śródmieście ze względu, iż Urząd Skarbowy Śródmieście jest położony w dzielnicy Ochota, w szczególności dotyczy to ulicy Aleje Jerozolimskie, której numery podlegają pod różne urzędy skarbowe. Wirtualne biuro Aleje Jerozolimskie 85 biurowirtualnewarszawa.pl podlega pod Urząd Skarbowy Warszawa Śródmieście, który jest zlokalizowany przy ul. Lindleya, więc bardzo blisko od adresu Aleje Jerozolimskie 85. Jest to w zasadzie około 100 m. Dla osób z różnych rejonów Polski, które mieszkają poza Warszawą ważny jest również dojazd a do Warszawy Śródmieścia dojechać możemy pociągiem z każdego rejonu kraju, ponieważ w Warszawie Śródmieście zlokalizowany jest Dworzec Centralny. Wszystkie biura wirtualne ulokowane w Śródmieściu przy Alejach Jerozolimskich, ulicy Złotej, przy ulicy Mazowieckiej są właśnie dookoła tego Dworca Centralnego i dookoła Pałacu Kultury a więc około 10 minut piechotą z pociągu.